Sağlıklı Yaşam ve Motivasyon Merkezi

11796 defa okundu

Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulunda öğrenim gören gençlerimizin zaman zaman içine düşebilecekleri karmaşık duygusal yoğunluğu daha az hissetmeleri, onlara öğrencilik hayatları, kariyer planlamaları, en önemlisi de sosyal ve psikolojik değerler konusunda rehberlik yapılabilmesi düşüncesiyle,  "Sağlıklı Yaşam ve Motivasyon Merkezi" adı altında bir birim oluşturulmuştur. Bu birimde öğrencilerimize "Yaşamınızda Farklılık Oluşturacak" ilkesi ile hareket edilerek;

  • Öğrenci Koçluğu

  • Yaşam Koçluğu

  • Kariyer Koçluğu

  • Aile Danışmanlığı

  • Sosyal ve psikolojik motivasyon gibi konularda uzman öğretim elemanlarınca rehberlik hizmeti verilmeye başlanmıştır.

Mesai saatleri içerisinde sürekli açık olan birimde, öğrencilere genel ve özel sorunlarını paylaşabilme imkanı sunulurken, gelecek planlamalarına da ışık tutulmaktadır.

Öğrencilerin gönlüne, kalbine ve ruhuna dokunarak, öncelikli olarak onlara, paranın her zaman bir şekilde kazanılabileceği, önemli olanın insan kazanmak olduğu bilinci verilmeye çalışılmaktadır.

“Çay içmeye bekliyoruz” sloganı ile öğrencilere kapılarını açan bu birimimiz,  Sağlık Kültür Spor Daire Başkanlığı Psikologları ile eş  güdümlü olarak faaliyet yürütmektedir. Merkezin, başta Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Uluborlu Selahattin Karasoy Meslek Yüksekokulu'na daha sonra da tüm Üniversitemiz ailesine katkı sağlaması ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize ışık tutması temennisi ile hayırlı olmasını dileriz.

 

 

 

 

 

 

        

 

 ISPARTA